شکارچی رویاها

May our hearts fly through our dreams with golden wings and our wishes come true

شکارچی رویاها

May our hearts fly through our dreams with golden wings and our wishes come true

شکارچی رویاها

قدمتان گرامی باد،

این وب در حقیقت حیاط خلوت زندگی من است. جایی از شگفتی ها و تفکرات و عقاید. هر کس در زندگی محتاج یک حیاط خلوت است ؛ یک قلعه ی تنهایی.
تمامی مطالبی که در این وب قرار داده می شود توسط بنده نوشته یا ترجمه شده ، و در صورت ذکر منبع کپی برداری مورد ندارد.
Yet each man kills the thing he loves
By each let this be heard.
Some do it with a bitter look,
Some with a flattering word.
The coward does it with a kiss,
The brave man with a sword!

همانا ، می کشد هر کس چیزی که بدان دل بسته
با به اصغا گذاشتنش
بعضی با نگاه تلخ،
بعضی با سخن متملق.
بزدل با بوسه ای انجامش می دهد
دلیر مرد با حسامش!

«ناله‌هایی از زندان ریدینگ ، اسکار وایلد»


دوستان قسمت نظر ها رو غیر فعال کردم در صورت تمایل تماس با بنده از ایدی های زیر استفاده کنید:
تلگرام : @heart0fStone ( در واقع o نیست، صفر است)
اینستاگرام: raadin_ghorbani_1996

طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی

هفت سین کتابی

پنجشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۳، ۰۵:۵۵ ب.ظ

درود.


در این پست می خوام در بازی هفت سین کتابی که شرکت کردم ، نام کتاب هایی رو با شما به اشتراک بزارم. بعضی هاشونو خوندم ( خیلیاشونو نخوندم! چون معمولا کتابهایی که خوندم با سین شروع نشده! ) ولی شاید در آینده ای نزدیک بخونم.
ایده بازی : http://onlyfriend.mihanblog.com/post/113


در ادامه مطلب....

خیلی خب ، بسم الله


سین شماره یک : سووشون

سَووشوندربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات نام رمانی از سیمین دانشور نویسندهٔ نامدار چند دهه گذشته ایران است. نویسنده در این رمان زندگی فئودالی در زمان اشغال ایران از سوی انگلیسی‌ها را به زیبایی به نگارش درآورده‌است. کاربرد برخی واژه‌های عامیانه شیرازی در متن گیرایی داستان را صد چندان کرده‌است. یکی از ویژگی‌های سووشون ساختار ساده و بیان روان آن است.


سین شماره دو : سالمز لات ( 'Salem's Lot )سالمز لات کتابی است که هم اکنون می خونم. ماجرای هولناک نویسنده ای است که به شهر خود برمیگردد و متوجه می شود که خون آشام ها دارند آنجا را تحت اختیار خود قرار می گیرند. متاسفانه این کتاب هنوز به فارسی ترجمه نشده ( ولی اگه ترجمه بشه اون سین همچنان اولش باقیه! )


سین شماره سه : سفر های گالیور


سفرهای گالیوِر (۱۷۲۶ و تجدید نظر شده به سال ۱۷۳۵) با عنوان کامل «سفرهایی به برخی ممالک دور افتاده جهان در چهار بخش. نوشته لموئل گالیور، نخست در نقش پزشک کشتی و سپس به عنوان ناخدا» داستانی تخیلی نوشته جاناتان سویفت به زبان انگلیسی است. این کتاب یکی از آثار ماندگار و کلاسیک ادبیات انگلیسی و همچنین اثری هزل بر طبیعت انسان و هجو داستان‌های ماجراجویانه آن روزگار است.


سین شماره چهار : سوییت توث ( Sweet Tooth )ماجرای یک جاسوس ام.آی.6 در جنگ سرد....نخوندمش ولی تابستون....


سین شماره پنج : سرگذشت موسیقی ایراناین مقاله در واقع، مجموعۀ ویراسته ای است از پنج نوشته و سند دربارۀ کتاب مهم "سرگذشت موسیقی ایران".
محمدعلی جمالزاده، محمدحسن عذاری، فرج الله آق اولی و.... نویسندگان مطالب هستند.
این مقاله در هفدهمین شمارۀ فصلنامۀ پیام بهارستان (پاییز 1391) به چاپ رسیده است.


سین شماره شش : سرگذشت طومار ها

طومارهای بحرالمیت، اسرار فراوانی را از ماوراء تاریخ در خود نهفته اند. نویسندگان آنها اعضای فرقه ای مرموز از راهبان یهودی بودند که دوهزار سال پیش در بیابان های دور افتاده نزدیک سواحل بحر المیت در عزلت و انزوا می زیستند. آنان دانسته ها و تعلیمات اسرار آمیز خویش را بر طومارهایی نوشته و آن ها را در درون خمره هایی سفالی در غارهایی نزدیک محل زندگی خود پنهان ساختند تا برای آیندگان به یادگار بماند.
فرقه نابود شد و اعضای آن از میان رفتند، اما آن طومارها همچنان در دل غارها باقی ماند تا پس از قرن ها سکوت و فراموشی دوباره در زمان ما آشکار شد، و اسرار ناگفته ای از هزاران سال پیش را فاش سازند. سرگذشت طومارها سرگذشتی بس شگفت است که می توانید مطالعه بفرمایید.


سین شماره هفت : سرگذشت هکلبری فین


این کتاب داستان نوجوانی است که از پدری الکلی متولد می‌شود. او درپی دعوا با پدرش از خانه فرار می‌کند و در راه این فرار با برده سیاه پوستی به نام جیم آشنا می‌شود. آنها با کلکی که می‌سازند رودخانه می‌سی‌سی‌پی را طی می‌کنند. این کتاب به حوادثی که بر این دو رخ می‌دهد می‌پردازد.